Poznaj nas

Zespół
KSIBB.PL

Stanowimy wykwalifikowany zespół fachowców posiadających wiedzę, doświadczenie i umiejętności potwierdzone stosownymi certyfikatami firm partnerskich oraz licznymi, udanymi wdrożeniami. Oferowane przez nas rozwiązania, rozwijane w wyniku realizacji specyficznych potrzeb różnych odbiorców w wielu branżach, przekłada się na jakość naszych usług i zadowolenie odbiorców. Kilkunastoletnie doświadczenie we wdrażaniu Zintegrowanych Systemów Wspomagania Zarządzania klasy ERP, MRP II, MES, czyni z naszych konsultantów najwyższej klasy specjalistów zapewniających pełną obsługę, poczynając od wszechstronnej analizy potrzeb Klienta, poprzez doradztwo w zakresie komputeryzacji, przygotowanie projektu, tworzenie aplikacji, dostawę i instalację sprzętu, aż po pełen zakres usług wdrożeniowych i serwisowych.

Rekrutacja

Zespół tworzący KSIBB.PL stale się rozrasta wraz z rozwojem firmy. Zachęcamy do aplikowania osoby, które cenią sobie stabilność zatrudnienia, satysfakcję z wykonywanych zadań oraz przyjazną atmosferę pracy. Kandydaci chcący dołączyć do naszego Zespołu mogą liczyć na współpracę z doświadczonymi specjalistami, dostęp do najnowszych technologii informatycznych oraz możliwość rozwoju zawodowego. Zatrudniamy zarówno specjalistów z wieloletnim doświadczeniem jak i absolwentów uczelni wyższych, rozpoczynających karierę zawodową. Preferujemy osoby z wykształceniem ekonomicznym bądź informatycznym, chętne do zdobycia doświadczenia w implementacji rozwiązań IT typu ERP, MRP, MES i WMS.

Nasze referencje

FPM Mikołów

37 stanowisk SYSKLASS (poprzednik MONACO) - produkcja jednostkowa urządzeń mechanicznych – integracja z CDN XL (obecnie COMARCH ERP XL). FPM S.A. specjalizuje się w produkcji maszyn i urządzeń przeznaczonych dla elektrowni, elektrociepłowni i ciepłowni oraz zakładów wytwarzających energię dla potrzeb własnych. Modernizacja użytkowanego systemu informatycznego polegała na wdrożeniu nowoczesnego oprogramowania CAD 3D dla potrzeb projektowych oraz oprogramowanie SYSKLASS do Technicznego Przygotowania Produkcji, najbardziej odpowiadającego specyfice działalności firmy (projektowanie i produkcja jednostkowych wyrobów o złożonej strukturze). Wdrożenie rozszerzono o oprogramowanie wspomagające zarządzanie w pozostałych obszarach działalności przedsiębiorstwa - CDN XL (obecnie COMARCH ERP XL). Dzięki zastosowaniu rozwiązania SYSKLASS – COMARCH ERP XL, kierownicy działów logistycznych i produkcyjnych uzyskali możliwość generowania propozycji zamówień surowców na podstawie opracowanych w SYSKLASS i zatwierdzonych w ERP XL zamówień sprzedaży. W oparciu o możliwość sprawdzenia na bieżąco stanów magazynowych - określonych stanów minimalnych i maksymalnych - oraz już zarejestrowanych zamówień zakupu surowca, uzyskano znaczące obniżenie poziomu zbędnych zapasów, a tym samym zmalały koszty magazynowania i zalegania surowców. Skrócił się także czas realizacji zleceń. Automatyzacja procesu obsługi realizacji zleceń produkcyjnych pozwala Dyrektorowi Produkcyjnemu lepiej kontrolować terminy realizacji, co bezpośrednio wpływa na wzrost wielkości produkcji.

Czytaj dalej
LAKMA Cieszyn

9 stanowisk SYSKLASS – produkcja chemii gospodarczej - integracja z MOS, od 2011 r. z CDN XL LAKMA już od ponad trzydziestu lat rozwija produkcję szerokiej gamy ekologicznych i nowoczesnych produktów chemii budowlanej. Firma oferuje produkty do ochrony i dekoracji drewna, masy i piany uszczelniające, farby, systemy ociepleń budynków, farby dla drogownictwa, a także różnorodny asortyment farb oraz wyrobów do ochrony betonu i podłoży mineralnych, impregnatów, lakierów i klejów silikonowych z przeznaczeniem do zastosowań przemysłowych. LAKMA posiada w pełni zautomatyzowany, jeden z najwyższych magazynów wyrobów gotowych w Polsce. W 2011 r. podjęto decyzję o wdrożeniu Systemu Wspomagania Projektowania Procesów Wytwarzania SYSKLASS oraz modułów funkcjonalnych systemu COMARCH ERP XL dla potrzeb wszystkich firm grupy. Podstawową przesłanką, która zdecydowała o wyborze systemu była bogata funkcjonalność, sprawdzona w wielu wdrożeniach w przedsiębiorstwach o mocno rozwiniętej działalności handlowej (rozbudowane cenniki, systemy marż różne dla specyficznych asortymentów itp.). Nastąpiła niezbędna integracja systemu COMARCH ERP XL z systemem obsługi automatycznego Magazynu Wysokiego Składowania firmy MECALUX. Integracja systemów MECALUX i COMARCH ERP XL w zakresie wymiany danych pomiędzy systemami, utworzyła nową jakość wsparcia planowania strategicznego, obejmującego zarówno strategię korporacyjną, biznesową jak i operacyjną. Planowanie sprzedaży i produkcji w wymiarze taktycznym oraz trzy poziomy planowania operacyjnego: tworzenie głównego harmonogramu produkcji, planowanie potrzeb materiałowych oraz sterowanie dostawami i produkcją, jest realizowane w oparciu o środowisko Microsoft MS SQL i możliwości funkcjonalne modułów BI systemu COMARCH ERP XL – SYSKLASS.

Czytaj dalej
FABRYKA MEBLI WÓJCIK

Od 15 stanowisk SYSKLASS - przemysł meblarski - integracja z COMARCH ERP XL, Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji mebli skrzyniowych do samodzielnego montażu. Produkcja realizowana jest w trzech nowoczesnych fabrykach, zlokalizowanych w Elblągu. Decyzja o rozpoczęciu wdrożenia systemu COMARCH ERP XL – SYSKLASS w nowo uruchamianej firmie MEBLE WÓJCIK, poprzedzona była pozytywnymi efektami z wdrożenia w latach 2003 – 2005 systemu SYSKLASS (obecnie MONACO) oraz wybranych modułów funkcjonalnych systemu CDN XL (obecnie COMARCH ERP XL) w siostrzanej firmie FABRYKA MEBLI STOLPŁYT Sp. z o.o. Funkcjonalność systemu SYSKLASS, dopasowana do przyjętego modelu zarządzania w obszarze produkcji, pozwoliła na sprawne zbudowanie Zintegrowanego Systemu Zarządzania, który zaspokoił potrzeby firmy w zakresie obsługi klientów i nadzoru nad sprawną realizacją zleceń produkcyjnych. W następnym etapie zlecono firmie KSIBB.PL Sp. z o.o. Sp. K. wdrożenie systemu COMARCH ERP XL – SYSKLASS w kolejnej nowej firmie budowanej od podstaw - ŻUŁAWSKICH FABRYKACH MEBLI. Zastosowanie do zarządzania sprawdzonego rozwiązania, zapewniającego szybką i efektywną obsługę klientów, przyczyniło się do dalszego rozwoju wszystkich trzech fabryk. Ekspansja na rynki zagraniczne, skala produkcji oraz konsolidacja zakładów (każdego miesiąca do produkcji mebli zużywa się ponad 11 tys. m3 płyty, a z linii produkcyjnych tygodniowo zjeżdża ponad 50 tys. sztuk mebli), spowodowała, że w 2019 r. dotychczasowy System Wspomagania Zarządzania COMARCH ERP XL – SYSKLASS, został zastąpiony nowym rozwiązaniem wspomagającym kompleksowo planowanie i zarządzanie produkcją (powierzchnia produkcyjno-magazynowa 77 000 m2).

Czytaj dalej
ERKO Jonkowo k/Olsztyna

44 stanowiska MONACO - producent elektronarzędzi – integracja z COMARCH ERP XL ERKO jest jednym z wiodących producentów różnego typu końcówek i złączek kablowych oraz narzędzi do prac elektrycznych, a także dostawcą elementów dla lotnictwa. Elementami składowymi sukcesu firmy ERKO na polskim i europejskim rynku są: zastosowanie nowoczesnych technologii, własne biuro konstrukcyjne, wielozadaniowy i elastyczny park maszynowy, zintegrowany system informatyczny wspomagający zarządzanie oraz troska o klientów i otwartość na ich potrzeby. W 2004 r., w sytuacji intensywnego rozwoju firmy podjęto decyzję o zastąpieniu dotychczas użytkowanego oprogramowania wspierającego działalność firmy, zaawansowanym systemem informatycznym. Zdecydowano o wyborze systemu klasy ERP CDN XL firmy COMARCH. Przed rozpoczęciem wdrożenia użytkowano rozproszone programy wspierające działalność projektową, handlową oraz finansowo-księgową. W tych obszarach proponowany system CDN XL lepiej spełniał oczekiwania. Wobec początkowego niepowodzenia w obszarach przygotowania i rejestracji produkcji postanowiono skorzystać z zaawansowanego systemu do Technicznego Przygotowania Produkcji SYSKLASS. Funkcjonalność zintegrowanego systemu COMARCH ERP XL – SYSKLASS, a od 2017 r. COMARCH ERP XL – MONACO pozwala na bieżąco reagować na zapotrzebowanie z rynku. Zadecydowało o tym kilka czynników: możliwość opracowania technologiczno-konstrukcyjnego wyrobów w wielu wariantach wykonania, elastyczność systemu SYSKLASS/MONACO pozwalająca prowadzić produkcję seryjną oraz jednostkową, możliwość śledzenia on-line stanu realizacji zleceń produkcyjnych, możliwość kalkulacji technicznego kosztu wytworzenia wyrobów, sprawdzona integracja z systemem Comarch ERP XL, zastosowana w kilku innych firmach, przystępna cena modułów i aktualizacji systemu ERP w relacji do potrzeb użytkowników, kompetencje pracowników firmy KSIBB.PL, autoryzowanego partnera firmy COMARCH i dostawcy systemu SYSKLASS/MONACO. Brak konieczności powielania tych samych danych do różnych modułów, zlecenia produkcyjne generowane ze struktur wyrobów w SYSKLASS/MONACO oraz system rejestracji z wykorzystaniem stacjonarnych i mobilnych urządzeń rejestrujących, uprościł i przyspieszył rozliczenie surowców i robocizny. Podstawowe korzyści to: zmniejszenie zapasów magazynowych do planowanej produkcji, szczegółowa identyfikacja ilościowa rozchodów surowca, możliwość nadzorowania na bieżąco stanu produkcji w toku, bieżące analizy i prawidłowe ujęcie kosztów w kalkulacji kosztu wytworzenia. Zintegrowany system obsługi klienta pozwala na lepsze planowanie zasobów i zapotrzebowania materiałowego, stworzenie skutecznych procesów logistycznych, serwisowych oraz księgowych. Zmniejszenie możliwości ludzkich błędów na wszystkich szczeblach zarządzania oraz dostarczanie wiarygodnej informacji dla kadry zarządzającej to efekt spójnej funkcjonalności modułów systemu wspierających działalność firmy w poszczególnych obszarach.

Czytaj dalej
Obsługiwane firmy

Obszary
działalności

Podstawową ofertę stanowi oprogramowanie do Technicznego Przygotowania Produkcji SYSKLASS/MONACO, biznesowe rozwiązania klasy ERP firmy COMARCH oraz aplikacje wspierające zarządzanie produkcją tworzone na indywidualne zapotrzebowanie.

Systemy produkcyjne

Wdrażamy System Technicznego Przygotowania Produkcji Dedykowane dla przedsiębiorstw produkcyjnych różnego typu.

System ERP

Bogata funkcjonalność pozwala zwiększyć potencjał i efektywność działań każdej firmy na polskim i zagranicznych rynkach.

Pomoc zdalna

Wieloletnie doświadczenie na rynku pozwala na udzielanie zdalnego wsparcia w różnorodnym zakresie, w zależności od potrzeb.

Skontaktuj się z nami

Napisz wiadomość

Użyj formularza kontaktowego, aby nawiązać z nami kontakt.